banner23

banner24

ROKETSAN ürünleri Konya’daki savunma sanayii fuarında boy gösterdi

Türkiye’nin füze ve mühimmat merkezi ROKETSAN, Konya Savunma Sanayi ve Silah Fuarı’na milli ve özgün ürünleriyle katılıyor.  

SAVUNMA SANAYİİ 19.11.2021, 17:10
ROKETSAN ürünleri Konya’daki savunma sanayii fuarında boy gösterdi

Türkiye’nin füze ve mühimmat merkezi ROKETSAN, Konya Savunma Sanayi ve Silah Fuarı’na milli ve özgün ürünleriyle katılıyor. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve SaSaD destekleriyle Konya Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen fuar, 18-20 Kasım tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Konya Savunma Sanayi ve Silah Fuarı, savunma sanayi sektörünün ulusal ve uluslararası lider firmalarını, bu alanda çalışan bilim insanlarını, akademisyenleri, üst düzey kamu yetkililerini, özel sektör temsilcilerini ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiriyor. Bu fuarda savunma sanayi sektörünün lider firmaları ile Konya’da faaliyet yürüten tedarikçi firmalar da bir araya gelerek yeni iş birlikleri için kapıları aralama fırsatı bulabilecekler.

Türkiye’nin önemli savunma sanayi merkezlerinden biri olan Konya’da gerçekleştirilecek etkinlikte ROKETSAN da son teknoloji ürünleri ile yer alıyor. Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarda, ROKETSAN; TRLG-230 füzesini, Mini Akıllı Mühimmat Ailesi’nin üyeleri MAM-L, MAM-C ve MAM-T’yi, Lazer Güdümlü Mini Füze Sistemi METE’yi, ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi’ni ve Mikro Uydu Fırlatma Sistemi’ni (MUFS) sergiliyor.

ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, firmanın Konya Savunma Sanayi ve Silah Fuarı’na katılımıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Savunma sanayimizin önemli tedarikçilerinin yer aldığı Konya’da, böyle bir fuarın gerçekleştirilmesi bizim için çok önem taşıyor. Güçlü bir ekosisteme sahip bir firma olarak biz de bu fuarda yerimizi alarak hem ürünlerimizi tanıtacağız hem de Konya’daki değerli firmalarımız ile iş birliklerimizi ele alacağız.” ifadelerini kullandı.

banner34