banner23

banner24

Rus Lantset intihar İHA'ları yıl sonunda test edilecek

Rusya merkezli Kalaşnikof şirketi, Lantset İnsansız Hava Araçlarının (İHA) devlet testinin yıl sonunda yapılmasının planlandığını söyledi.

SAVUNMA SANAYİİ 26.08.2021, 13:55
Rus Lantset intihar İHA'ları yıl sonunda test edilecek
banner46

Rusya Savunma Bakanlığı, İnsansız Hava Araçlarının (İHA) görev tanımını onayladı.

ARMY-2021 savunma forumunda Kalaşnikof şirket yetkililerinden Sputnik’e yapılan açıklamada İHA’ların devlet testlerinin yıl sonunda gerçekleştirilmesinin planlandığı belirtildi. Şirket kaynakları, Lantset intihar İHA’larının prototiplerinin kullanım sırasında elde edilen deneyimlerle en son formuna kavuştuğunu ifade etti.

Kalaşnikof şirketine bağlı ZALA AERO şirketinin geliştirdiği Lantset İHA’larının 3 kg'a kadar savaş başlığı taşıyabildiği ve havada 30 dakika kalabildiği aktarıldı.

Sade, güvenilir ve etkili olması nedeniyle "uçan Kalaşnikof" olarak da adlandırılan Lantset İHA’larının, Suriye'de Rus Özel Harekat Kuvvetleri tarafından birkaç yıldır kullanıldığı biliniyor.

Hedefe saldırırken tamamen imha olan Lantset intihar İHA’larının; iniş yöntemleri gereği içindeki savaş başlığının patlaması tehlikesi sebebiyle üsse geri dönme özelliği bulunmuyor.

İntihar saldırıları için özel üretilen Rus Lantset İnsansız Hava Aracı, Kalaşnikov tarafından ilk kez 2019 'da üretildi.

banner34
18°
az bulutlu