banner23

banner24

Rus "Proje 677 denizaltısı Kronstadt" test edildi

Rus Admiralty Tersaneleri, Proje 677 Lada dizel denizaltısı Kronstadt'ın yüksek hız ve manevra kabiliyeti testlerini gerçekleştirdiğini duyurdu.

SAVUNMA SANAYİİ 29.12.2021, 10:22
Rus "Proje 677 denizaltısı Kronstadt" test edildi

Rus Admiralty Tersaneleri basın servisinden yapılan açıklamada, teşebbüsün uzmanları ve Rus Donanması mürettebatının denizaltının tabelasını ve eğimini gerçekleştirdiği, hidroakustik kompleksi, navigasyon ve iletişim komplekslerini kontrol ettiği, kaldırma ve direk cihazlarını test ettiği belirtildi.

Tersane, şimdi fabrika deniz denemelerinin ikinci aşamasına başlamaya hazırlanıyor.

36 kişilik mürettebata sahip Proje 677 denizaltıları; düşman denizaltıları ve yüzey gemileriyle savaşmak, deniz üslerini, deniz kıyılarını ve deniz iletişimini korumak ve ayrıca düşman kıyı hedeflerine füze saldırısı başlatmak amacıyla tasarlandı.

Tek gövdeli mimarileri, tamamlayıcı ekipman kullanımı ve yeni bir gelişmenin elektronik silah kompleksleri, Proje 677 denizaltıları için Rus işletmeleri tarafından özel olarak tasarlandı.

1.800 ton deplasmana sahip olan Proje 677 denizaltıları; düşük gürültü seviyesi ile ayırt edilip, 21 knot'a kadar hız yapabiliyor ve 350 metre derinliğe dalabiliyor. 

banner34