banner23

banner26

banner24

Rusya'dan Sahra Altı Afrika bölgesindeki ülkelerle 1,7 milyar dolarlık sözleşme

Rus devlet silah ihracat şirketi Rosoboronexport, Sahra Altı Afrika bölgesinde ismi açıklanmayan ülkelerle toplamda 1,7 milyar dolar değerinde sözleşme imzaladı.

SAVUNMA SANAYİİ 08.06.2021, 14:07
Rusya'dan Sahra Altı Afrika bölgesindeki ülkelerle 1,7 milyar dolarlık sözleşme
banner34

Rusya, Afrika kıtasındaki ülkelerle askeri iş birliğini artırmaya devam ediyor.

Rus devlet silah ihracat şirketi Rosoboronexport tarafından yapılan resmi açıklamada, şirketin Sahra Altı Afrika bölgesinde ismi açıklanmayan bir ülkeyle askeri-teknik iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla 1,7 milyar dolar değerinde sözleşme imzaladığı ifade edildi.

Yapılan açıklamada, Rosoboronexport'un 2019'da düzenlenen Rusya-Afrika Forumu sırasında güçlü bir ivme kazanan Sahra Altı Afrika ülkeleriyle askeri-teknik işbirliğini geliştirmeye başarıyla devam ettiği belirtildi. 

Bu kapsamda, yalnızca 2020'de ve 2021'in başlarında bu bölgedeki ülkelerle 1,7 milyar doları aşan sözleşmeler imzaladıkları vurgulanırken Rosoboronexport Genel Müdürü Alexander Mikheev, şirketin sipariş portföyündeki Orta, Batı ve Güney Afrika'daki ülke sayısını 17'ye çıkardığının altını çizdi.

Rusya, bu bölgedeki ülkelere helikopter, hava savunma sistemi, zırhlı araç, kolluk kuvvetleri için ekipman olmak üzere birçok askeri ürün pazarlıyor.

24°
açık