banner23

banner26

banner24

Rusya, silah ihracatlarını dış baskılara rağmen sürdürdüğünü öne sürdü

Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Servisi Başkanı, 51 ülkeye silah ihraç eden Rusya’nın dış baskıya rağmen milyar dolarlık silah ihracat sözleşmelerini yerine getirdiğini söyledi.

SAVUNMA SANAYİİ 08.06.2021, 11:55
Rusya, silah ihracatlarını dış baskılara rağmen sürdürdüğünü öne sürdü
banner34

Rusya, silah ihracat sözleşmelerini dış baskılara rağmen sürdürdüğünü iddia ediyor. 

Sputnik'te yer alan habere göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelen Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Servisi Başkanı Dmitriy Şugayev, 51 ülkeye silah ihraç eden Rusya’nın dış baskılara rağmen milyar dolarlık silah ihracat kontratlarını yerine getirmeye devam ettiğini ifade etti.

FSVTS Başkanı Şugayev yaptığı açıklamada, başta Asya ve Afrika bölgelerinden ortakları olmak üzere halen iletişim halinde bulundukları bölgelerin olduğunu belirtirken Rusya'nın bugün 100'den fazla devletle ilişkilerini sürdüklerini, 51 ülkeye ise askeri teçhizat tedarik etmeye devam ettiklerini vurguladı.

En çok hava savunma sistemlerinin talep gördüğünü kaydeden Şugayev, silah ihracatı alanındaki çok güçlü rekabet ortamı nedeniyle son derece ağır koşullarda çalışmak zorunda olduklarına dikkat çekti.

Moskova’nın geçen yıl yurtdışına sattığı silahların tutarının 15 milyar dolardan fazla olduğunu söyleyen FSVTS Başkanı,  sipariş portföyünün ise 50 milyar dolar seviyesinde korunduğunun altını çizdi.

24°
açık