banner23

banner24

ŞAHİN 40 mm Fiziksel İmha Sistemi envanterde

Mini/Mikro İHA’ların imhası için ASELSAN tarafından geliştirilen ŞAHİN 40 mm Fiziksel İmha Sistemi ilk kez envantere girerek güvenlik güçlerinin kullanımına sunuldu.

SAVUNMA SANAYİİ 17.07.2022, 12:22
ŞAHİN 40 mm Fiziksel İmha Sistemi envanterde

Türk savunma sanayii, drone karşıtı sistemler alanında yeni bir ürünü daha güvenlik güçlerinin hizmetine sundu.

ASELSAN tarafından Mini/Mikro İHA’ların imhası için geliştirilen ŞAHİN 40 mm Fiziksel İmha Sistemi ilk kez envantere girerek güvenlik güçlerinin kullanımına sunuldu.

Kolay intikal ve kurulum özelliklerine sahip ŞAHİN 40 mmFiziksel İmha Sistemi, kritik tesislerin korunması, sınır güvenliği, hava savunma gibi alanlarda kullanılabilecek.

Gelişmeyi, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu.

SSB Başkanı Demir tarafından yapılan paylaşımda, "Mini/Mikro İHA’ların imhası için geliştirilen ŞAHİN 40 mm Fiziksel İmha Sistemi ilk kez envantere girdi. Kolay intikal ve kurulum özelliklerine sahip ŞAHİN, kritik tesislerin korunması, sınır güvenliği, hava savunma gibi alanlarda kullanılabilecek. Hayırlı olsun." ifadelerine yer verildi.

ŞAHİN 40 mm Fiziksel İmha Sistemi

ASELSAN tarafından döner kanatlı ve sabit kanatlı mini/mikro İHA, maket uçak tehditlerinin imha edilmesine yönelik geliştirilmiş olan ŞAHİN Sistemi; radardan bildirilen konuma yönlenme (angajman) sağlayarak hedef takibi ve hedefe yönelik balistik hesaplama yapabiliyor.

ŞAHİN Sistemi; kritik tesislerin korunması, sınır güvenliği, hava savunma vb. alanlarda kullanılabilecek. Bununla birlikte; çekilebilir römork üzerinde bulunan ve modüler sistem mimarisine sahip olan ŞAHİN Sistemi kolay intikal ve kurulum özelliklerine sahip.

banner34