banner23

banner24

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir Elazığ'da

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı (SSB) Prof. Dr. İsmail Demir ve beraberindeki heyet, Elazığ'a ziyarette bulundu.

SAVUNMA SANAYİİ 13.06.2021, 00:25
Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir Elazığ'da

Savunma Sanayii Başkanı (SSB) Prof. Dr. İsmail DEMİR, “2. Savunma Sanayii Buluşmaları” etkinliği kapsamında Elazığ'a ziyarette bulundu. Başkan Demir'e, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Roketsan Genel Müdürü Murat İKİNCİ, TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel KOTİL, ASELSAN Genel MüdYürü Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN ve HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif NACAR da eşlik etti. 

Elazığ ziyaretinde, Organize Sanayi Bölgesi’nde ve Fırat Teknokent'te faaliyet gösteren firmalar ve akademisyenlerle buluşan İsmail Demir ve beraberindeki heyet, burada incelemelerde bulundu.

Başkan Demir ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, ''Sayın Milli Savunma Bakan yardımcımız ile beraber, hemşehrimizle beraber buradayız. Elazığ bir baba ocağı ziyareti yanında zaman zaman bulunduğumuz konum itibariyle Elazığımızda neler yapabiliriz, Elazığımızın kalkınması için sanayi alanında özellikle neler yapılabilir diye çeşitli istişarelerimiz zaman zaman oluyor. Bugün de özellikle ülkemizde giderek göz dolduran, öne çıkan savunma sanayii sistemi ile ilgili temaslarda bulunmak ve yine savunma sanayimizin çok değerli şirketleri, onların genel müdürleri ile beraber sahada olmak, birebir temasta bulunmak, neler yapılabileceğini istişare etmek, inşallah da bu istişare neticesinde ilimize ve ülkemize önemli katkılarda bulunması muhtemel projeler, iş alanları, işbirlikleri açmak üzere istişarede bulunmak, bir yol haritası çizmek istiyoruz." ifadelerini kullandı

Prof. Dr. Demir'in Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise, ''Elazığ ziyaretimizde, beraberimizdeki heyetle Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmalarda incelemelerde bulunduk. Akabinde kıymetli sanayicilerimizle Savunma Sanayii Buluşmalarında bir araya geldik.'' denildi. 

banner34