banner23

banner24

Savunma sanayii devleri arasında anlaşma imzalandı

15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF'te Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Teknopark İstanbul, Aselsan, Roketsan, Havelsan ve TEI arasında bir anlaşma imzalandı.

SAVUNMA SANAYİİ 18.08.2021, 01:01
Savunma sanayii devleri arasında anlaşma imzalandı
banner46

Türkiye'nin en önemli Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF'te farklı ülkelerle kurulan ortaklıkların yanısıra ulusal kurumlar arasında da önemli işbirliklerine imza atılıyor.

Son olarak Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Teknopark İstanbul, Aselsan, Roketsan, Havelsan ve TEI arasında bir anlaşma imzalandı. 

Savunma Sanayi Başkanlığı anlaşmaya ilişkin resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı ve TSKGV YK Başkanı @IsmailDemirSSB’nin liderliğinde, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Teknopark İstanbul, Aselsan, Tusaş, Roketsan, Havelsan ve TEI arasında Stratejik Çözüm Ortakları İşbirliği Protokolü imzaladı." ifadelerini kullandı. 

20 Ağustos 2021 tarihine dek devam edecek olan fuarda ulusal ya da uluslararası yeni pekçok anlaşmanın daha yapılacağı öngörülüyor. 

banner34
15°
açık