banner23

banner26

banner24

Savunma sanayiinde yerli ve milli yenilikler artıyor

ASELSAN ve Milpower şirketleri arasında yapılan anlaşmayla birlikte, geçmişte yurt dışından getirilen “Santrifüj Fan” artık milli imkanlarla üretilecek.

SAVUNMA SANAYİİ 12.10.2020, 13:38
Savunma sanayiinde yerli ve milli yenilikler artıyor
banner34

ASELSAN resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda, geçmişte yurt dışından alımı yapılan ve ihracat lisansına tabi Santrifüj Fan'ın, Milpower firması üzerinden millileştirildiği belirtildi.

ASELSAN tarafından yapılan paylaşımda, “Savunma sanayisinde dışa bağımlılığın azaltılması yönünde sürdürdüğümüz millileştirme çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Yurt dışından alımını yaptığımız ve ihracat lisansına tabi “Santrifüj Fan”, #Milpower firması üzerinden millileştirildi.” ifadelerine yer verildi.

Milpower firması başarılarını sürdürüyor

2017 yılında kurulan firma, savunma sanayisinde yapılan çalışmalarda çözüm ortağı olmak üzere kuruldu. Milpower Savunma Sistemleri kuruluşundan bu yana, Türk savunma sanayisinin ana sanayi firmaları ile yabancı savunma sanayi firmalarının çözüm ortağı olarak hizmet vermekte olup; güç grubu entegrasyonu, soğutma sistemi fanları ile suda itki sistemi pervane ürünleri ve hizmetleri alanında ülkemizin lider kuruluşu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

24°
açık