banner23

banner26

banner24

banner25

Selvi Technology sürü İHA yarışmasında ikinci aşamada

Ülkemizde sürü zekası geliştirmeye talip olan firmalar için T.C. Cumhurbaşkanlığı SSB tarafından düzenlenen yarışmada, +25 firma arasından ikinci aşamaya geçen 5 firmadan biri de Selvi Technology oldu.

SAVUNMA SANAYİİ 08.03.2021, 14:56
Selvi Technology sürü İHA yarışmasında ikinci aşamada
banner34

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından 2020 yılında “Sürü İHA Teknoloji Geliştirme ve Gösterim Projesi” yarışması başlatıldı. Sürü İHA Teknoloji Geliştirme ve Gösterim Projesi; insansız platformların sürü konseptinde kullanımına yönelik algoritma ve sistemlerin geliştirilmesi ve İHA üzerinde gösterimi konularını içeriyor. Yarışma dört fazdan ve her bir faz alt aşamalardan oluşuyor.

“Faz-1 Aşama-1 Önceden Programlı Kol Uçuşu” kapsamında 5 adet İHA'dan oluşan sürünün uçuş öncesi belirlenmiş rota üzerinde; programlanmış kol uçuşu gerçekleştirme ve sürü halinde kalkış noktasına dönme algoritmaları geliştirilmiştir. Bu gösterim başarıyla tamamlandı.

İHA'ların sürü halinde görev icra edebilmelerinin sağlanması sıcak bir Ar-Ge konusu olarak biliniyor. Bu kritik teknolojinin ülkemize kazandırılması konusunda Selvi Technology yoğun Ar-Ge çalışması yürütmeye devam ediyor.

25°
az bulutlu