banner23

banner26

banner24

banner25

Singapur, Airbus'tan ilk askeri nakliye helikopterini teslim aldı

Singapur Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri, 2016 yılında sipariş verdiği Airbus H225M askeri nakliye helikopterinin ilkini teslim alarak envanterine ekledi.

SAVUNMA SANAYİİ 30.03.2021, 09:31
Singapur, Airbus'tan ilk askeri nakliye helikopterini teslim aldı
banner34

Singapur'un Airbus'tan sipariş ettiği ilk askeri nakliye helikopterini teslim aldığı bildirildi.

Airbus tarafından yapılan resmi açıklamada, Singapur Savunma Bakanlığı ile 2016 yılında yapılan anlaşma kapsamında Singapur Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri için üretilen ilk H225M askeri nakliye helikopterinin teslim edildiği ifade edildi.

Singapur Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri, H225M'leri arama ve kurtarma, insani yardım ve afet yardımı ile deniz güvenliği görevleri dahil olmak üzere geniş bir operasyon yelpazesinde kullanacak.

Singapur Savunma Bakanlığı filo modernizasyon programı kapsamında yaşlanan AS332 Super Puma ve CH-47D Chinook helikopterlerinin yenilenmesi amacıyla 2016 yılında Airbus ve Boeing sözleşme imzaladı.

Yapılan sözleşmeler doğrultusunda tam sayı belirtilmezken Singapur Airbus'tan H225M, Boeing'ten ise CH-47F Chinook askeri nakliye helikopteri tedarik edecek.

Airbus ile ilk teslimat gerçekleştirilirken Boeing'in sipariş edilen helikopterleri bu yıl içerisinde Singapur'a teslim etmesi bekleniyor.

24°
açık