banner23

banner24

Solo Türk ve Türk Yıldızları'ndan nefes kesen gösteri

Ulusal akrobasi timi Türk Yıldızları ve Solo Türk'ün TEKNOFEST 2021 kapsamında gerçekleştirdikleri gösteri büyük beğeni topladı.

SAVUNMA SANAYİİ 21.09.2021, 13:52
Solo Türk ve Türk Yıldızları'ndan nefes kesen gösteri

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021 kapsamında, Türk Yıldızları ve Solo Türk pilotlarının nefes kesen gösterisi izleyicilerin büyük beğenisini topladı. 

Ulusal akrobasi timi Türk Yıldızları'nın saat 15.00'teki gösterisinin ardından, Solo Türk gösteri ekibi F-16'lar ile sahneye çıktı. Pilotların, hava araçlarıyla semalarda birbirinden heyecan verici hareketler sergiledikleri gösteriler, SavunmaTR ekibi tarafından an be an takip edildi.

Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızları ve Solo Türk,  TEKNOFEST'teki gösterilerinden önce İstanbul Boğazı semalarında F-4 ve F-16 uçaklarıyla selamlama uçuşu gerçekleştirdi. Gösteriye, Azerbaycan Hava Kuvvetleri ekipleri de MIG-29 uçaklarıyla eşlik etti. Selamlama uçuşunda uçaklar, gökyüzünde yan yana uçuş yaptı. 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından selamlama uçuşuna ilişkin paylaşım yapıldı. MSB'nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Hava Kuvvetlerimiz ile Azerbaycan Hava Kuvvetlerine ait uçaklar, TEKNOFEST dolayısıyla İstanbul Boğazı'nın eşsiz manzarasında selamlama uçuşu gerçekleştirdi." ifadeleri kullanıldı ve gösteriye ilişkin görsellere yer verildi. 

banner34