banner23

banner24

SSB ile Letonya Savunma Bakanlığı arasında iş birliği

Savunma Sanayii Başkanlığı ile Letonya Savunma Bakanlığı arasında Savunma Sanayii İşbirliği Mutabakat Muhtırası imzalandı.

SAVUNMA SANAYİİ 08.06.2021, 17:00
SSB ile Letonya Savunma Bakanlığı arasında iş birliği

Türkiye ile Letonya, iki ülke savunma sanayii ilişkilerini artırmayı amaçlayan anlaşmaya imza attı.

Türkiye ziyareti kapsamında görüşmelerine devam eden Letonya Savunma Bakanı Artis Pabriks ve beraberindeki heyet, Savunma Sanayii Başkanlığını ziyaret etti.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ile görüşen Letonya Savunma Bakanı Artis Pabriks görüşme sonrası iki ülke savunma sanayii ilişkilerini artırmayı amaçlayan Savunma Sanayii İşbirliği Mutabakat Muhtırası'nı imzaladı.

Yaşanan gelişme sonrası Savunma Sanayii Başkanlığı resmi Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.

SSB tarafından yapılan paylaşımda, "Letonya Savunma Bakanlığı ile Başkanlığımız arasında iki ülke savunma sanayii ilişkilerini artırmayı amaçlayan Savunma Sanayii İşbirliği Mutabakat Muhtırası, Başkanımız Prof. Dr. İsmail Demir ile Letonya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Artis Pabriks tarafından imzalandı." ifadeleri kullanıldı.

Letonya Savunma Bakanı Artis Pabriks ve beraberindeki heyet, bir süredir savunma sanayii alanında iş birliklerini görüşmek üzere Türkiye'de bulunuyor.

Bu kapsamda Letonya heyeti, BAYKAR Savunma, Otokar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı ziyaret etti.

SSB ve Letonya Savunma Bakanlığı arasında yaşanan son gelişmeyle birlikte iki ülke arasında başta Bayraktar TB2 SİHA olmak üzere birçok alanda iş birliklerinin gerçekleşmesi bekleniyor.

banner34