banner23

banner26

banner24

banner25

Starlink testleri, ABD Hava Kuvvetleri için artırılıyor

SpaceX, Starlink internet hizmetinin ABD Hava Kuvvetleri'nin uçaklarında kullanılabilmesi adına yapılacak yeni testler için hazırlık yapıyor.

SAVUNMA SANAYİİ 13.03.2021, 11:19
Starlink testleri, ABD Hava Kuvvetleri için artırılıyor
banner34

Elon Musk'ın SpaceX şirketi, ABD Hava Kuvvetleri'ne Starlink internet hizmetini göstermek için yeni testlere hazırlanıyor.

CNBC tarafından yapılan habere göre SpaceX, Perşembe günü Federal İletişim Komisyonu'na (FCC) gönderdiği bir belgede federal hükümet için yapılan ek testler için yetkilendirmede değişiklikler hedeflendiğini bildirdi.

Bilgi gönderme ve alma becerisini görmek adına yapılacak. SpaceX'in Starlink uydularını bir uçapa bağlamak için gerekli antenleri sağlaması yönünde Ball Aerospace savunma ve uzay şirketi ile çalıştığı aktarıldı. 

Habere göre Ball Aerospace, taktik uçaklar için uyumlu anten üretimine başladı. Ball şirketinin bu proje için ağustos ayında 9,7 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladığı biliniyor.

Yapılması planlanan testlerin SpaceX'in Wahsington'daki Starlink üretim tesisinin yakınında, bir yer testi ile başlayacağı belirtildi. Testin ikinci aşamasında "yerdan havaya senaryo" için testin, Kaliforniya'da bulunan Edwards Hava Kuvvetleri Üssü'ne taşınacağı bildirildi. 

Testlerin 4 ila 6 ay sürebileceği düşünülüyor. 

25°
parçalı bulutlu