banner23

banner24

Suudi Arabistan’dan füze atış tatbikatı

Suudi Arabistan Deniz ve Hava Kuvvetleri, Pakistan'ın ev sahipliğinde düzenlenen "Deniz Meltemi-13" adlı manevra kapsamında deniz hedeflerine füze atış operasyonu gerçekleştirdi.

SAVUNMA SANAYİİ 09.10.2021, 14:15
Suudi Arabistan’dan füze atış tatbikatı

Suudi Arabistan ve Pakistan, askeri alanda yakın iş birliğine devam ediyor.

Al Khaleej'in haberine göre 6 Eylül'de, Pakistan'ın ev sahipliğinde başlayan ''Deniz Meltemi-13'' tatbikatı, Suudi Arabistan Kraliyet Deniz ve Hava Kuvvetleri'nin katılımı ile devam ediyor. Tatbikat kapsamında çeşitli senaryoların yanı sıra Suudi Arabistan'a ait fırkateynden, deniz hedeflerine yönelik füze atışı gerçekleştirildi.

Tatbikatı koordine eden Tuğamiral Sacir el- Anezi, tatbikata katılan askerlerin hava, su üstü ve deniz altında muharebe, elektronik harp ve mayın temizleme alanlarında deneyim kazanacaklarını açıkladı. Anezi seyir halindeki gemilerde tatbikatlar yapılacağını, deniz ve hava kuvvetleri mensupları için eğitimler verileceğini, mühimmat ve füzelerle atış yapılacağını belirtti.

Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri’nin Kızıldeniz ve Körfez’de gerçekleştirdiği tatbikatlarda askeri stratejisini geliştirmek için ‘Deniz Meltemi 13’ tatbikatına katıldığı ifade edilmişti.

banner34