banner23

banner24

TEI-TS1400 Turboşaft Motor, 1570 beygire ulaştı

TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI) Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Akşit, TEI-TS1400 Turboşaft Motorun, 1570 beygire ulaştığını açıkladı.

SAVUNMA SANAYİİ 26.09.2022, 21:23
TEI-TS1400 Turboşaft Motor, 1570 beygire ulaştı

Türkiye’nin lider motor şirketi TEI, çalışanları ve çalışanlarının aileleriyle TEI Geleneksel Aile Pikniği’nde buluştu.

25 Eylül Pazar günü TEI Eskişehir Yerleşkesinde düzenlenen etkinliğe 6000’in üzerinde kişi katıldı. TEI çalışanlarının aileleriyle birlikte yer aldığı etkinlikte TEI bir kez daha tüm çalışanları ve çalışan aileleriyle birlikte büyük bir aile olduğunu gösterdi.

Piknik alanında düzenlenen yiyecek-içecek alanları, çocuklar, gençler ve tüm katılımcılar için organize edilen 20’nin üzerinde farklı eğlenceli etkinlikle tüm TEI ailesi keyifli bir gün geçirdi.

Geliştirdiği TEI-TJ90 Turbojet Motoruyla yaptığı taksi gösterisiyle piknik katılımcılarına bir jet motorunu çalışırken görme heyecanını yaşatan TEI, ayrıca çalışanlarının ailelerini Motor Serüveni Müze Alanı’nda misafir etti. Piknik katılımcıları TEI’nin geliştirdiği özgün motorları, küresel havacılığa sunduğu imalat katkılarını ve kalite, bakım, onarım, revizyon, montaj, tamir alanlarındaki kabiliyetlerini yerinde görme şansına sahip oldular. Misafirler, ayrıca Türkiye’nin Yerli ve Milli İlk Turbofan Mobil Bremzesini piknik alanında inceleme fırsatı buldular.

Geleneksel olarak düzenlenen Bahar Turnuvası’nda derece alanların ödüllerinin de verildiği TEI Geleneksel Aile Pikniği’nde ayrıca 37’nci kuruluş yılı anısına gerçekleştirilen “37 Yıla Özel 37 Hediye Çekilişi”nde sürpriz hediyeler sahiplerini buldu. Sahne önünde sergilenen Türkiye’nin ilk millî turbofan motoru TEI-TF6000 ve Türkiye’nin ilk millî turboşaft motoru TEI-TS1400’ün büyük ilgi gördüğü etkinlikte günün anısına bir konuşma yapan TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Akşit, tüm faaliyet alanlarındaki başarılı çalışmalarının altında tüm TEI ailesinin emeği olduğunu vurguladı.

“Sırada TEI-TF6000 var”

Konuşmasında TEI-TS1400 Turboşaft Motorundaki güncel gelişmelerden de bahseden Akşit, motorun 1570 beygire ulaştığı testten görüntüler paylaştı. “İnşallah sırada TEI-TF6000 motorumuzun test görüntülerini izlemek var. Belki de bir sonraki pikniğimizde hep beraber TEI-TF6000 motorumuzun test görüntülerini izleyeceğiz. Tüm gücümüzle ülkemizin özgün motorları için çalışıyoruz.” dedi.

banner34