banner23

banner24

Temel Kotil Malezya'da

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil Malezya ziyareti kapsamında Malezya Ekonomi Bakanı YB Dato’ Sri Mustapa Mohamed ile bir görüşme gerçekleştirdi.

SAVUNMA SANAYİİ 15.02.2022, 11:35
Temel Kotil Malezya'da

Türkiye’nin havacılık devi TUSAŞ, Uzak Asya ülkeleri ile olan iş birliğini ve yakınlığını sürdürüyor.

Özellikle Filipinler ve Malezya ile birçok iş birliği ve ihracat protokollerine imza atan TUSAŞ, Uzak Asya’daki faaliyetlerini artırmayı hedefliyor.

Son olarak Malezya’da bir ofis açan ve ilişkileri merkezden yürütmeye başlayan TUSAŞ, Uzak Asya’daki ihracat hedeflerini büyütüyor.

Malezya ile savunma ve havacılık alanında önemli iş birlikleri için çalışmalar yapan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil Malezya’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

Temel Kotil’in Malezya ziyareti kapsamında Malezya Ekonomi Bakanı YB Dato’ Sri Mustapa Mohamed ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede iki ülke arasında yapılması planlanan savunma ve havacılık alanındaki olası iş birlikleri ele alındı.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından yapılan açıklamada,

“Genel Müdürümüz Sayın Temel Kotil, Malezya ziyareti kapsamında Malezya Ekonomi Bakanı Sayın YB Dato’ Sri Mustapa Mohamed ile bir görüşme gerçekleştirdi. İkili iş birliği imkanları ele alındı.” ifadelerine yer verildi.

TUSAŞ’ın Malezya ofisi

Malezya’nın ticaret başkenti Selangor’da yer alan Cyberview Futurise yerleşkesinde yeni bir ofis açan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Malezya ile savunma sanayii ve havacılık alanında ortak yeni projeler için çalışmalarına başladı.

Malezya ile uzun yıllara dayanan yakın ilişkileri savunma ve havacılık alanında pekiştirecek olan yeni ofiste görev alacak mühendisler, dünya havacılık ekosistemine yönelik İnsansız Hava Aracı’ndan Jet Eğitim Uçağına, Helikopter projelerinden modernizasyon programlarına kadar birçok alanda ortak çalışmalar gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Malezya’nın önemine binaen stratejik iş birliklerinin çok önemli olacağını vurgulayan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil, Malezya ziyareti kapsamında önemli görüşmeler gerçekleştirecek. Malezya’nın teknoloji tedarikçisi olarak bilinen MIMOS’u ziyaret edecek olan Temel Kotil ardından Malacca şehrine giderek HÜRJET ile ilgili CTRM firması ile MoU imzalayacak.

banner34