banner23

banner26

banner24

TF-2000 muhribinin tasarımında sona gelindi

TF-2000 Hava Savunma Harbi Muhribi'nin (HSHM) tasarım çalışmalarında sona gelindi.

SAVUNMA SANAYİİ 15.11.2021, 12:19
TF-2000 muhribinin tasarımında sona gelindi
banner34

TF-2000 Hava Savunma Harbi Muhribi (HSHM) Programında tasarım faaliyetlerinin tamamlanmasına çok az bir süre kaldı.

SavunmaSanayiST'nin haberine göre, Ankara’da düzenlenen 10'uncu Deniz Sistemleri Semineri'nde bir konuşma gerçekleştiren Deniz Kuvvetleri Teknik Başkanı Tuğamiral Ramis Akın, TF-2000 Hava Savunma Muhribi programında tasarım faaliyetlerinin tamamlanmasına çok az bir süre kaldığını duyurdu.

Akın, açıklamasının devamında TF-2000 muhribinin TCG ANADOLU LHD gemisi için çok önemli bir etken olduğuna ve tasarım faaliyetlerinin sona ermesinin ardından detaylı tasarım sürecine geçileceğine yer verirken, bu süreçten sonra ise ilk prototip geminin inşasına başlanacağını kaydetti.

AKYA Projesi'nde sona yaklaşıldı

Türk Donanmasının hem insanlı hem de insansız araçlara kavuştuğunun önemine değinen Akın, Türk Donanması'nın bu alanda dünyada farklı bir lige çıktığını da ifadelerine ekledi.

Akın ayrıca, ROKETSAN tarafından geliştirilen AKYA Ağır Torpido'nun geliştirme ve test faaliyetlerinin devam ettiğini belirtirken programın tamamlanmasının ardından AKYA’nın Türk Deniz Kuvvetleri envanterindeki tüm denizaltılardan atılabileceğinden ve AKYA projesinde sonun çok yakın olduğundan söz etti.

28°
açık