banner23

banner26

banner24

banner25

Thales ve Mitsubishi’den yeni anlaşma

Thales ve MHI, MHI'nın İnsansız Sualtı Aracı OZZ-5'i donatmak adına, Yüksek Frekanslı Sentetik Açıklıklı Sonar SAMDIS teslimatı için bir sözleşme imzaladı.

SAVUNMA SANAYİİ 25.11.2020, 16:41
Thales ve Mitsubishi’den yeni anlaşma
banner34

Thales ve Mitsubishi Heavy Industries (MHI) bir anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre MHI’e ait olan OZZ-5 İnsansız Sualtı Aracı’nın (UUV) bünyesinde Thales’in üreticisi olduğu Yüksek Frekanslı Sentetik Açıklıklı Sonar (HFSAS) olan SAMDIS kullanılacak. SAMDIS ile donatılan OZZ-5, Japonya’nın ulusal güvenliği için önem taşıyor. Muharebede kullanılarak güvenilirliği kanıtlanan teknolojisi ile Thales'in, Japonya’nın ulusal güvenliğine katkı sağlayacağı öne sürüldü.

Naval News tarafından yapılan habere göre, yüksek seviyede gizlilik sağlayan yüksek çözünürlüklü yeni jenerasyon Yüksek Frekanslı Sentetik Açıklıklı Sonar için Japon Deniz Öz Savunma Kuvvetleri, Thales ve MHI ile çalışıyor. Thales tarafından sunulmakta olan teknolojiler, dünyanın pek çok yerinde askeri donanmalar tarafından kullanılıyor.

Thales ve MHI arasındaki anlaşma sayesinde MHI, Japonya’nın müttefiklerine ait donanmalar için yüksek teknoloji ürünleri sağlayarak müttefiklerine ait yeni piyasalara girmeyi amaçlıyor.

24°
açık