banner23

banner26

banner24

banner25

Thunder İHA görücüye çıkıyor

23-29 Ağustos tarihleri arasında Kubinka'da düzenlenmesi planlanan uluslararası askeri fuar, Army-2020'de Kronshtadt Group'un çeşitli teknolojilerinin yanı sıra henüz gelişim aşamasında olan yüksek hızlı Thunder İHA'nın da ilk kez görücüye çıkacağı bildiriliyor.

SAVUNMA SANAYİİ 23.08.2020, 02:33
Thunder İHA görücüye çıkıyor
banner34

Şirket geliştirdikleri İHA'nın savaş jetleriyle düzenlenen müşterek bir saldırıda yardımcı güç olarak kullanılabileceğini veya düşmanın hava savunma sistemlerini aktif hale getirip, onları belirleyerek vurabileceğini belirtiyor. İhalar kullanacakları yüksek hassasiyete sahip silahlar sayesinde karadaki hedefleri taktik/operasyonel taktik derinliklerde vurabilecekleri gibi, denizlerdeki hedefleri ve kıyılardaki tahkimatları da hedef alabilecek şekilde dizayn ediliyorlar. Ayrıca İHA'lar keşif ve gözlem için de kullanılabilecekler.


Lansman için hazırlanan kapasite verilerine göre Thunder İHA'nın başlıca görev alanları şöyle:

  • İnsanlı savaş uçaklarıyla beraber gerçekleştirilecek bir ön saldırı operasyonundaki dizilimde Wingman görevini üstlenmek
  • Düşmanın hava savunma sistemlerinin aktive edilmesi için yem olarak kullanılmak ve bunların imhasında görev almak
  • Kara hedeflerini, yüksek hassasiyete sahip güdümlü silahlarla taktik ve operasyonel taktik derinlikte vurabilmek
  • Deniz ve kıyı hedeflerini vurma kapasitesi
  • İstihbari faaliyetler

Thunder İHA'nın maksimum yük kapasitesi 7 ton olarak açıklandı. Ayrıca uçak iki tonluk bir silah taşıma kapasitesine de sahip ve uçağın yaklaşık uzunluğu 14, kanat açıklığı ise 10 metre civarında olacak şekilde üretildi.

23°
açık