banner24

Türk savunma sanayii heyetinden Azerbaycan’a ziyaret

Türk savunma sanayii heyeti, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker başkanlığında Azerbaycan’a üst düzey bir ziyarette bulundu.

SAVUNMA SANAYİİ 06.04.2021, 10:58
Türk savunma sanayii heyetinden Azerbaycan’a ziyaret

Türk savunma sanayii heyeti Azerbaycan ile olan ilişkilerin sürdürülebilir olması ve askerî iş birliğinin artırılarak devam etmesi için Azerbaycan Savunma Bakanı ve Savunma Sanayii Bakanı'yla görüştü.

Türk Savunma Sanayii heyetine SSB Başkan Yardımcısı ve HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Murat Şeker başkanlık etti.

SSB Başkan Yardımcısı ve HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Şeker, sıcak karşılamaları nedeniyle Savunma Bakanı Hasanov’a ve Savunma Sanayii Bakanı Guliyev’e teşekkür etti.

Görüşmeye Azerbaycan’ı temsilen katılan Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ve Azerbaycan Savunma Sanayii Bakanı Medet Guliyev; Azerbaycan ile Türkiye’nin birçok alanda her zaman yakın iş birliği içinde olduğunu kaydetti.

Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanı Madat Guliyev, Türkiye’nin desteğinin başarılarında büyük rol oynadığını söyledi.

Görüşmede aynı zamanda HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar da hazır bulundu.

HAVELSAN Genel Müdürü D. Mehmet Akif Nacar görüşmede, Azerbaycan-Türkiye arasındaki askerî ve teknik iş birliğinin mevcut durumu ve geleceğe yönelik fırsatları değerlendirdi.

HAVELSAN resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Türk Savunma Sanayi heyeti Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker başkanlığında Azerbaycan Savunma Bakanı ve Savunma Sanayi Bakanıyla görüştü. HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar'ın da katıldığı toplantıda askeri ve teknik iş birliği fırsatları ele alındı.” ifadelerine yer verildi.

Türk savunma sanayiinin dost ve kardeş ülke Azerbaycan ile geliştirmiş olduğu iyi niyet ve dostluk ilişkisi kamuoyunun takdirini kazandı.

13°
parçalı az bulutlu