banner23

banner24

Türk savunma sanayii Şili'de özgün ürünlerini sergiliyor

Türk savunma şirketleri Şili'nin başkenti Santiago’da düzenlenen Latin Amerika'nın en önemli savunma fuarlarından FIDAE'da özgün ürünlerini sergiliyor.

SAVUNMA SANAYİİ 08.04.2022, 16:45
Türk savunma sanayii Şili'de özgün ürünlerini sergiliyor

Türk savunma şirketleri, Güney Amerika'ya olan odağını arttırıyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) resmi sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, ''Savunma sanayiimiz dünyanın bir ucundan diğer ucuna kabiliyetlerini sergilemeye devam ediyor! Şili’nin başkenti Santiago’da bu yıl 21’incisi düzenlenen FIDAE Fuarı’na Başkanlığımız öncülüğünde, SSI ve 10 firma ile katılım sağlandı.'' ifadelerini kullandı.

Her 2 yılda bir gerçekleştirilen FIDAE, ilk kez düzenlendiği 1980 yılından bu yana Latin Amerika bölgesinin en önemli savunma fuarlarından biri konumunda bulunuyor. Türk şirketleri fuarda Şili başta olmak üzere Arjantin, Brezilya, Kolombiya ve Peru gibi bölge ülkelerine yönelik iş birliği ve pazarlama fırsatlarını değerlendirmeye çalışacak.

Türk savunma sanayisi şirketleri fuara, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde Savunma Sanayi İhracatçılar Birliği ile birlikte "Türk Milli Pavilyonu" konsepti ile katılım sağlayacak.

banner34