banner23

banner24

Türk savunma sanayii şirketine Hindistan’dan yatırım

15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF'te insansız hava aracı teknolojileri üreten Türk Zyrone Dynamics şirketi, Hindistan’dan önemli miktarda yatırım aldığını duyurdu.

SAVUNMA SANAYİİ 20.08.2021, 22:51
Türk savunma sanayii şirketine Hindistan’dan yatırım

Türkiye'nin en önemli Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF'te şirketler arasında ulusal ve uluslararası önemli anlaşmalara imza atıldı. Türkiye’ye yabancı yatırımcı çekmeyi başaran savunma şirketlerinden biri de insansız hava araçları (İHA) üreticisi Zyrone Dynamics oldu. 

Hint teknoloji firması DCM Shriram, Zyrone Dynamics firmasının yüzde 30'unu 3,5 milyon değerleme ile satın aldı. Zyrone Dynamics, ayrıca satılan her İHA için de komisyon alacaklarını ve DCM Shriram Industries'in küresel ölçekteki pazarlama gücünden yararlanacaklarını belirtti.

Şirketin kurucu ortağı Murat Kanber IDEF'e 2 yeni ürünle katıldıklarını belirtirken araçların kendi sınıflarında en uzun süre havada kalış ile en hızlı uçuş özelliklerine sahip olduğunu kaydetti. Kanber, sergilenen iki yeni üründen bir tanesinin sivil ortamdaki kargo taşımacılığının ilk örneklerinden bir tanesi olacağını bu sayede hedefin öncelikle Hindistan pazarı, Hindistan için yakın, kendileri için uzak Asya pazarları ve kargo İHA'ların yaygın olduğu ülkelerde bu ilişkileri kullanarak açılımlar yapmayı hedeflediklerini söyledi. 
 

banner34