banner23

banner24

Türkiye ile Ekvator Ginesi arasında SSİ anlaşması

Türkiye ile Ekvator Ginesi arasındaki Savunma Sanayii İşbirliği (SSİ) anlaşması, IDEF 15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarında imzalandı.

SAVUNMA SANAYİİ 19.08.2021, 15:07
Türkiye ile Ekvator Ginesi arasında SSİ anlaşması
banner46

Türkiye ile Ekvator Ginesi arasındaki anlaşmanın imzaları, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ile Ekvator Ginesi Savunma Bakanı Victoriano Nsue OKOMO tarafından atıldı.

Savunma Sanayii İşbirliği (SSİ) anlaşması, Türkiye ve Ekvator Ginesi arasında iş birliğinin kurumsallaştırılarak iki ülke arasında savunma sanayii alanında gerçekleştirilecek karşılıklı iş birliği faaliyetlerinin esaslarını kapsıyor.

SSİ anlaşması, tarafların güvenlik kuruluşlarının ihtiyacı olan her tür savunma sanayii ürün ve hizmetinin doğrudan tedariki, geliştirilmesi, üretilmesi, üçüncü taraflara satılması, envanterde bulunan sistem ve platformların bakım / idame / modernizasyonları, teknoloji transferi, eğitim, bilgi ve belge alışverişlerini içeriyor.

Yılda bir gerçekleştirilecek olan “Savunma Sanayii İşbirliği Toplantıları” ile bu toplantılarda belirlenen işbirliği konularının olgunlaştırılarak takip edilmesini sağlayan resmi ve teknik heyet ziyaretleri de bu anlaşma kapsamında icra edilecek.

banner34
15°
açık