banner23

banner31

banner24

Türkiye ile Irak arasında savunma sanayii işbirliği anlaşması

Türkiye ile Irak arasında Savunma Sanayii İşbirliği Anlaşması, IDEF 15 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarında imzalandı.

SAVUNMA SANAYİİ 20.08.2021, 23:10
Türkiye ile Irak arasında savunma sanayii işbirliği anlaşması

Türkiye ile Irak arasında Savunma Sanayii İşbirliği Anlaşması, IDEF 15 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarında imzalandı. İmzalar Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ile Irak Cumhuriyeti Askeri Sanayileşme Kurulu Başkanı Mohamed Saheb Al-Daraji tarafından atıldı.

Anlaşma, Türkiye ve Irak arasında işbirliğinin kurumsallaştırılarak iki ülke arasında savunma sanayii alanında gerçekleştirilecek karşılıklı işbirliği faaliyetlerinin esaslarını kapsıyor. SSİ Anlaşması, tarafların güvenlik kuruluşlarının ihtiyacı olan her tür savunma sanayii ürün ve hizmetinin doğrudan tedariki, geliştirilmesi, üretilmesi, üçüncü taraflara satılması, envanterde bulunan sistem ve platformların bakım / idame / modernizasyonları, teknoloji transferi, eğitim, bilgi ve belge alışverişlerini içeriyor.

Düzenli aralıklarla gerçekleştirilecek olan “Savunma Sanayii İşbirliği Toplantıları” ile bu toplantılarda belirlenen işbirliği konularının olgunlaştırılarak takip edilmesini sağlayan resmi ve teknik heyet ziyaretleri de bu anlaşma kapsamında icra edilecek.

26°
açık