banner23

banner24

Türkiye’den Azerbaycan’a SİHA desteği

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, bugün Nahçivan Özerk Cumhuriyeti Ordu Komutanı Kerem Mustafayev ile Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı ve Hava Kuvvetleri Komutanı Ramiz Tahirov'u ağırladı.

SAVUNMA SANAYİİ 17.07.2020, 12:03
Türkiye’den Azerbaycan’a SİHA desteği
banner34

12 Temmuz 2020 tarihinde Ermenistan, Azerbaycan birliklerine bir saldırı başlatmıştı. Top atışlarının da kullanıldığı bu saldırı sonrasında Azerbaycan’da bir misilleme ile yanıt verdi ve Ermenistan ordusu geri çekildi. 

Çatışmalar sırasında 100’e yakın Ermeni askeri ölürken 7 Azerbaycan askeri ise şehit düşmüştü. 

Bugün Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Nahçivan Özerk Cumhuriyeti Ordu Komutanı Kerem Mustafayev ile Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı ve Hava Kuvvetleri Komutanı Ramiz Tahirov'u bir araya geldi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, görüşmeyle ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'in açıklamaları şu şekilde ;

''Nahçivan Özerk Cumhuriyeti Ordu Komutanı Kerem Mustafayev ile Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı ve Hava Kuvvetleri Komutanı Ramiz Tahirov’u misafir ettik.

İki kardeş ülkenin bir kez daha Tek Yürek olduğunu bütün dünyaya göstermemiz gereken bir dönemde, savunma sanayiinde de işbirliği konularımızı görüştük.

Savunma sanayiimiz SİHA’larımızdan mühimmatlarımız ve füzelerimize, elektronik harp sistemlerimize kadar bütün tecrübe, teknoloji ve kabiliyetleriyle her zaman Azerbaycan’ın emrindedir!

Azerbaycan ordusuna yeni sistemler kazandırmanın yanında, mevcut sistemlerin modernizasyonu, bakım onarım ve eğitim faaliyetleri konularında birlikte çalışacağız.

Bir Millet İki Devlet! ''

25°
az bulutlu