banner23

banner26

banner24

TUSAŞ Genel Müdürü Kotil'den 2022 yılı mesajı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, TUSAŞ çalışanları için yeni yıl mesajı yayınlarken, şirketin 2021 yılı başarıları ve 2022 hedefleri hakkında konuştu.

SAVUNMA SANAYİİ 02.01.2022, 11:40
TUSAŞ Genel Müdürü Kotil'den 2022 yılı mesajı
banner34

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, şirket çalışanları için yeni yıl mesajı yayınladı.

Konuşmasına, başta TUSAŞ Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Serdar Demir olmak üzere hayatlarını kaybeden 7 TUSAŞ çalışanını rahmetle anarak başlayan TUSAŞ Genel Müdürü Kotil, şirketin 2021 yılındaki başarılarından bahsetti.

TUSAŞ'ın 2021 yılında birçok başarıya imza attığını söyleyen Prof. Dr. Temel Kotil, ABD merkezli Spirit AeroSystems arasında imzalan ve 1.5 milyar dolardan fazla değere sahip olan sözleşmeyi vurguladı.

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, sözlerine şöyle devam etti:

"TUSAŞ, Türkiye'nin savunmadaki amiral gemisi"

"Şirkette 5 yılım doldu, 6’ncı yılımdayım. Çok güzel, pırıl pırıl bir şirket elimizde var. Binali Yıldırım Başbakanı’mız Kazakistan’da TUSAŞ’ı tanıtırken, “Türkiye’nin, savunmadaki amiral gemisi” dedi. Kulaklarımla duydum. Yalnızca Binali Başbakanım demiyor, bütün devlet büyüklerimiz ve vatandaşımız diyor."

"Özgüven, tam zirve yapmış durumda"

"Bir televizyon programında, telefon numaramı paylaştım. Birçok telefon geliyor bana. Birçok kişi, hem teşekkürlerini bildiriyor hem de gelip çalışayım diyor. İlk okula giden bir genç kardeşimiz, telefonla bana ulaştı; “Temel Amca, büyüyünce beraber çalışalım” dedi. Özgüven, on numara. Bu genç çocuklar ve Türkiye bize diyor ki: “Beraber çalışalım.” Özgüven, tam zirve yapmış durumda."

HÜRJET, ATAK-II, Milli Muharip Uçak mesajları

"İnşallah 2022’de; HÜRJET’imiz uçmak için kanatlarını açacak ve yer testleri bitecek, 2023'ün gelmesini sabırsızlıkla bekleyecek. Allah nasip ederse 2022 içinde, 11 tonluk ATAK-II’miz aynı şekilde rotorunu döndürmeye başlayacak ve Milli Muharip Uçak’ımız da motorunu, bir aslan kükremesi gibi çalıştıracak."

"Malezya'ya 18 adet HÜRJET"

"2021 yılında Kazakistan’a ANKA’nın satışını gerçekleştirdik. HÜRKUŞ’un, Nijer’e satışı gerçekleşti. Bugünlerde, başka güzel haberler bekliyoruz. Malezya’daki ihalede,  18 HÜRJET’imiz ile yarışıyoruz. 2022’de inşallah, 18 HÜRJET’i Malezya’ya satmak bize nasip olur."

"Diğer sözleşmeler geliyor"

"Tunus’un ardından Kazakistan’a ihracatı gerçekleştirilen ANKA İnsansız Hava Aracı (İHA)’na değinen Prof. Dr. Temel KOTİL, “Kazakistan’da yüzümüzü güldürdü. Diğer sözleşmeler geliyor, onları da gelince paylaşalım." ifadelerine yer verdi.

27°
açık