banner23

banner26

banner24

TUSAŞ ödüllere doymuyor

Türkiye'nin en önemli savunma sanayii firmalarından biri olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), imza attığı projeler ve yapmış olduğu işlerin ödüllerini teker teker topluyor.

SAVUNMA SANAYİİ 01.10.2020, 10:40
TUSAŞ ödüllere doymuyor
banner34

Türkiye’de havacılığın öncü firmalarından Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), ISIF ödüllerinde 2’si altın, 3’ü gümüş ve 9’u bronz olmak üzere toplam 15 ödül aldı. Bunun yanı sıra TUSAŞ, ISIF ödüllerinin en büyük ödülü olan IFIA Grand Prix ödülünün de sahibi oldu.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “ISIF ödüllerinin en büyük ödülü olan IFIA Grand Prix ödülünün yanı sıra 2 altın, 3 gümüş ve 9 bronz ödül ile toplam 15 adet ödül aldık.” ifadelerine yer verildi.

ISIF ödülleri kapsamında IFIA Grand Prix büyük ödülünü “Bir Eyleyici Mekanizması” ile almaya hak kazanan TUSAŞ çalışanı Fahri Buğra Çamlıca’nın yanı sıra Aykut Kutlu “Bir Hava Bilgisayarı” ve Değer Akın ile Furkan Kulak “Bir Ölçüm Düzeneği” projeleri sayesinde ISIF altın ödülünü TUSAŞ’a kazandırdı. Ar-Ge yatırımlarına hızla devam TUSAŞ, 2020 yılında ülkemizde de hissedilen pandemi döneminde dahi tüm tedbirlerini alarak faaliyetlerine devam etti. Bu kapsamda 2019 yılını 3 Milyar TL Ar-Ge harcamasına ayıran TUSAŞ, Ar-Ge personelini ise 3 bine yükseltti. Geleceğin hava araçlarını bugünden tasarlayan TUSAŞ, patent ve faydalı ürün gibi kategorilerde 2020 yılının ilk yarısında geçtiğimiz yıl toplam başvuru sayısına ulaşmış oldu.

Havacılık sektöründe Türkiye’nin ihracat şampiyonu olan TUSAŞ, başta Milli Muharip Uçak (MMU), Anka İHA, Aksungur, Atak Helikopteri, Hürjet, Hürkuş olmak üzere Türk Savunma Sanayii’nin gözbebeği olan birçok projeye imza atıyor.

Savunma sanayii ilgililerinin takdirlerini kazanan TUSAŞ, yeni projeler ve yeni ödüllerle gündemde kalmaya devam edecek gibi duruyor.

26°
açık