banner23

banner24

TUSAŞ'tan Indo Defence Expo’da iş birliği anlaşması

TUSAŞ; PT Dirgantara Indonesia ile Indo Defense 2022 Fuarı’nda “Havacılık Mühendislik İşbirliği Programlarına İlişkin Çerçeve İş Sözleşmesi”ne imza attı.

SAVUNMA SANAYİİ 03.11.2022, 14:52
TUSAŞ'tan Indo Defence Expo’da iş birliği anlaşması

Türk savunma sanayii şirketleri Endonezya'nın ev sahipliğinde düzenlenen Indo Defense 2022 Fuarı’nda, savunma sektöründe ikili iş birliklerini güçlendirmek adına yeni anlaşmalara imza atıyor. 

Millî bir katılımla ve dikkatleri üzerine çeken ileri teknoloji ürünleriyle fuardaki yerini alan TUSAŞ Endonezyalı bir şirket ile iş birliği sözleşmesi imzaladı. 

Fuar boyunca uluslararası heyetlere sunduğu iş modelleri kapsamında sunumlar gerçekleştiren TUSAŞ; PT Dirgantara Indonesia ile Indo Defense 2022 Fuarı’nda “Havacılık Mühendislik İşbirliği Programlarına İlişkin Çerçeve İş Sözleşmesi”ne imza attı.

Anlaşma töreni Endonezya Savunma Bakanı Prabowo Subianto ve Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'in katılımıyla gerçekleşti.

TUSAŞ'ın resmî Twitter hesabı üzerinden de söz konusu iş birliği anlaşması şu sözlerle paylaşıldı: 

"Endonezya Savunma Bakanı Sn. Prabowo Subianto ve Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in katılımıyla PT Dirgantara ile Indo Defense 2022 Jakarta'da imzaladığımız Havacılık Mühendislik İşbirliği Programlarına İlişkin Çerçeve İş Sözleşmesi ülkemize hayırlı olsun."

Paylaşımda, iş birliğinin kapsamına ilişkin detaylara yer verilmedi.

banner34