banner23

banner26

banner24

banner25

TUSAŞ’tan Boeing ve Airbus'a dev teslimatlar

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), dünya devi firmalar ile iş birliği yapmaya devam ediyor.

SAVUNMA SANAYİİ 14.12.2020, 17:04
TUSAŞ’tan Boeing ve Airbus'a dev teslimatlar
banner34

ANKA-S, AKSUNGUR, GÖKBEY, HÜRJET, Milli Muharip Uçak (MMU) gibi projeleri hayata geçiren TUSAŞ, dünya devi şirketleri şekillendirmeye devam ediyor.

Türkiye’nin havacılıkta öncü firmalarından biri olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), dünyanın havacılık alanında lider firmalarından Boeing ve Airbus’a bugüne kadar gerçekleştirdikleri teslimatları paylaştı.

TUSAŞ resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre şimdiye kadar Boeing firmasına; 3 bin 388 set kompozit panel ve kritik gövde bileşenleri, 500 bin adet alt montaj parçası, B737 için 895 kanat ucu teslimi, Boeing 787-8-9-10 serisi 1107 uçaklık set irtifa dümeni teslimatı gerçekleştirildi. Aynı açıklamada Airbus şirketine 126 uçak set teslimatının yapıldığı bildirildi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayii sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde Türkiye’nin teknoloji merkezi konumunda; havacılık, uzay ve savunma sanayiinde de küresel oyuncular arasında yer alıyor.

23°
açık