banner23

banner24

Ukrayna zırhlı aracı SERDAR UKSS ile görüntülendi

Ukrayna ordusuna ait MT-LB zırhlı personel taşıyıcı araç, ASELSAN ve Ukraynalı Ukroboronprom şirketi iş birliğinde geliştirilen SERDAR UKSS (Uzaktan Komutalı Silah Sistemi) ile görüntülendi.

SAVUNMA SANAYİİ 10.08.2022, 11:56
Ukrayna zırhlı aracı SERDAR UKSS ile görüntülendi
banner46

Türk savunma sanayii ürünleri, çatışma sahalarında boy göstermeye devam ediyor.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde zırhlı araç MT-LB'ye entegre edilen SERDAR'ın iki adet 7.62 mm makineli tüfek taşıdığı görüldü.

SERDAR daha önce Fas Kraliyet Silahlı Kuvvetleri'nin 65. kuruluş yıldönümü için düzenlenen askeri törende sergilenmişti. 

SERDAR Uzaktan Komutalı Stabilize Silah/Füze Sistemi

ASELSAN Tanksavar Füze Sistemi kullanıcı etkileşimini en aza indirecek şekilde tasarlanmış bilgisayar kontrollü atış kontrol kabiliyetleri sayesinde gece, gündüz her türlü hava koşulunda kara hedeflerine karşı yüksek etkinlik sağlayacak silah sistemidir. Sistem 2/4 adet tanksavar füzesi (SKIF, KORNET vb.) taşıyabilen uzaktan kumandalı ve stabilize bir Silah Platformudur.

Sistem müşterinin ihtiyacı olan füze miktarını taşıyabilecek şekilde uyarlanabilmektedir. Füzelerin yanı sıra sisteme yakın koruma maksatlı 7.62 mm ve/veya 12.7 mm makineli tüfek entegre edilebilmektedir. Sistem hafif, düşük hacimli ve hem yeni üretilen hem de envanterde yer alan yüksek hareket kabiliyetine sahip araçlara entegre edilmeye uygun olup ilgili araçların imha kabiliyetini dikkate değer oranda artırmaktadır. Sistem araç içerisinde yer alan bir operatör paneli aracılığıyla kullanılabilmektedir.

banner34
17°
açık