banner23

banner26

banner24

banner25

Uzay mühendisi girişimcilere KOSGEB'ten destek

Uzay Mühendisi 3 Girişimci, KOSGEB'ten İleri Girişimcilik, Ar-Ge ve İnovasyon Desteği Kazandı.

SAVUNMA SANAYİİ 19.01.2021, 17:03
Uzay mühendisi girişimcilere KOSGEB'ten destek
banner34

Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi Cube Incubation’da faaliyet gösteren, Uzay Mühendisliği mezunu girişimci 3 mühendisin kurduğu NOVART Savunma ve Uzay Teknolojileri firması, KOSGEB'in İleri Girişimcilik, Ar-Ge ve İnovasyon desteklerini kazandı. 

KOSGEB'ten İleri Girişimcilik, Ar-Ge ve İnovasyon Desteği Kazananan 3 girişimci, KOSGEB ve TÜBİTAK tarafından desteklenen ve hibrit yakıtlı roketler üzerine yoğunlaşarak, roket yakıtları ve parçaları üretiyor. 

Firma kuruluş zamanında aldığı TÜBİTAK 1512 destegi ile “Roket Tasarim ve Simulasyon Yazılımı” yapıyor. Bu proje sonucunda çıkacak ürün atmosfer altı sonda roketlerinin aerodinamik hesapları, itki sistemi ve yörünge tasarımlarının yapılabileceği çok kapsamlı ve eğitici bir yazılım olacak.

Ayrıca KOSGEB’den aldıkları İleri Girişimcilik Desteği ve Ar-Ge İnovasyon Desteği ile "Atmosfer İçi Uygulamalar için Hibrit Yakıtlı Roket Motoru Geliştirilmesi" projelerine de başladılar.  KOSGEB desteklerinden aldıkları makine- teçhizat destekleri ile bu roket motorunun geliştirilmesi için gerekli test ve  üretim alt yapısını kurmaya devam etmektedirler. 

28°
açık