banner23

banner24

Yunanistan medyası ALPAGUT'u mercek altına aldı

Yunan basını; BORA ve TAYFUN'dan sonra şimdi de SAHA EXPO 2022 Fuarı'nda ilk defa kamuoyuna tanıtılan ALPAGUT'la yakından ilgileniyor.

SAVUNMA SANAYİİ 31.10.2022, 14:12
Yunanistan medyası ALPAGUT'u mercek altına aldı

Türk savunma sanayiinde yaşanan gelişmeler Yunan basınının gündeminden düşmüyor.

Yerli ve yabancı savunma sanayii temsilci ve meraklılarının büyük bir heyecanla takip ettiği SAHA EXPO 2022 Fuarı; Türk savunma sanayiinin gücünü bir kez daha dünya gündemine taşıdı.

Hava, kara ve denizde Mehmetçiğin ihtiyacına yönelik yerli olarak geliştirilen araçlar; yurt dışından sektör temsilcileri, bakanlar ve üst düzey isimler tarafından ilgiyle takip edildi.

Türk savunma ürünlerine olan ilgi ziyaretçilerle sınırlı kalmadı. İlk defa tanıtılan yerli ürünler dış basında da geniş yer buldu.

Daha önce BORA füzesi ve kısa süre önce Rize'den Sinop'a fırlatılan TAYFUN balistik füzesini yakından takip eden Yunan basını şimdi de SAHA EXPO 2022 Fuarı'nda ilk defa yerli basına tanıtılan ALPAGUT'la yakından ilgileniyor.

Yunan medyasında yer alan bir haberde "Türklerin uzun süre havada tek başına dolaştıktan sonra düşmanı vurabilecek insansız hava aracının kendi versiyonunu görücüye çıkardığına" yer verildi.

banner34