banner23

banner26

banner24

2 milyon kullanıcılı kripto para borsası hacklendi

Dünya çapında 2 milyon kullanıcısı olan kripto para borsası hacklendi. Borsa, ‘ciddi bir saldırıya uğradığını’ açıkladı.

SİBER GÜVENLİK 02.05.2021, 14:44
2 milyon kullanıcılı kripto para borsası hacklendi
banner34

Kripto paralara olan ilgi dünya genelinde devam ediyor. Bu ilginin bir sonucu olarak da siber saldırı haberleri geliyor. Hotbit isimli borsaya yapılan saldırıda da bazı hizmetler çalışamaz hale geldi. Saldırı sonrasında 2 hafta sürmesi beklenen ‘kapsamlı bir inceleme’ yapılacağı duyuruldu.

Hotbit yaptığı açıklamada Hotbit’e ait kripto para cüzdanlarının da hacklenmeye çalışıldığı yer aldı. Ancak saldırının risk kontrol sistemi tarafından fark edildiği ve durdurulduğu kaydedildi.

Borsa 2 milyon kayıtlı kullanıcısı olduğu ve 200 adet büyük sunucu mimarisine sahip olduğunu açıkladı. Hotbit çalışanlarının güvenliği sağladığı ve sunucuları tekrar normal hale aldığı kaydedildi. İnceleme ve çalışma için sistemlerin bir süreliğine kapatıldığı da duyuruldu.

Kripto para borsasının tam anlamıyla çalışmaya tekrar başlayablimesi için 7-14 gün arasında süre beklediği belirtildi.

Son olarak hackerların veritabanına da erişim sağladığı aktarıldı. Bu nedenle kullanıcıların telefon numaraları, e-posta adresleri ve varlık verilerinin sızmış olabileceği konusunda uyarı yayınlandı.

23°
açık