banner23

banner26

banner24

banner25

AB'den Ukrayna'ya "siber güvenlik" desteği

AB tarafından finanse edilen ve Ukrayna devlet organlarının temsilcilerine yönelik düzenlenen siber güvenlik tatbikatları, 17-19 Mayıs tarihleri arasında Kiev'de gerçekleştirildi.

SİBER GÜVENLİK 21.05.2021, 14:34
AB'den Ukrayna'ya "siber güvenlik" desteği
banner34

Ukrayna Özel İletişim ve Bilgi Koruma Devlet Hizmetleri, Güvenlik Servisi ve Siber Polis departmanlarından 30'dan fazla yetkili, siber saldırılarla mücadele eğitimine katıldı.

Unian tarafından yapılan habere göre AB Ukrayna Delegasyonu Başkan Yardımcısı Remi Duflot konuya ilişkin açıklamasında, "Bu tatbikatların amacı, saldırılardan korunmak için Ukrayna'nın siber güvenlik yetkililerinin uzmanlık ve dayanıklılığını geliştirmektir." ifadelerini kullandı. Dijital dönüşüm ve e-yönetimin Ukrayna reformları arasında en başarılı olanlar arasında yer aldığını söyleyen yetkili, bunların korunması gerektiğini de ekledi. 

Ukraynalı ekip "tehdit avlama" ile ilgili bir egzersizle iştigal etti ve başka önceden tanımlanmış spesifik görevler de yalnızca tatbikat sırasında katılımcılara gösterildi.

Önceden tanımlanmış BT altyapısı üzerinde sahte saldırılar başlatıldı. Bütün bu tatbikatlar EU4DigitalUA projesi çerçevesinde gerçekleştirildi. 

24°
açık