banner23

banner26

banner24

banner25

ABD hükümeti Sıfır Güven taslağı için geri bildirim istiyor

ABD, kurumsal ağlardaki denetimi artırarak güvenlik zafiyetlerini ortadan kaldırmayı hedeflediği Sıfır Güven modelinin taslağı için geri bildirim istiyor.

SİBER GÜVENLİK 11.09.2021, 10:57
ABD hükümeti Sıfır Güven taslağı için geri bildirim istiyor
banner34

ABD, kurumsal ağları daha güvenli hale getirmek için benimsemeye yöneldiği Sıfır Güven modeline ilişkin adımlarını sürdürüyor.

ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA) ile Yönetim ve Bütçe Ofisi (OMB), Sıfır Güven (Zero Trust) stratejik ve teknik belgeleri için kamuoyundan geri bildirimi beklendiğini duyurdu.

Security Week sitesinde yer alan habere göre OMB, ABD hükümetinin Sıfır Güven mimarisine dönüşü için federal strateji hazırladı. OMB, siber güvenlik çalışmalarını iyileştirmek için geri bildirim istiyor.

Haberde taslağın, Ulusun Siber Güvenliğinin İyileştirilmesine İlişkin Yürütme Kararı (EO 14208) ile örtüştüğü aktarıldı. Taslakta kimlik sistemlerinin birleştirilmesi, kimlik avıyla mücadele için çok faktörlü doğrulamanın uygulanması, dahili ağ trafiğinin şifrelenmesi, uygulama güvenliğinin iyileştirilmesi gibi konulara odaklanıldı.

20°
açık