banner23

banner26

banner24

banner25

ABD Savunma İnovasyon Birimi yeni bir kimlik doğrulama aracına ihtiyaç duyuyor

ABD Savunma Bakanlığı’nın Silikon Vadisi ekibi bakanlığın ağı içerisinde bulunmayan diğer özel şirketler ile güvenli bir şekilde iş birliği yapabilmek için yeni bir siber güvenlik aracına ihtiyaç duyuyor.

SİBER GÜVENLİK 10.05.2021, 21:23
ABD Savunma İnovasyon Birimi yeni bir kimlik doğrulama aracına ihtiyaç duyuyor
banner34

ABD Savunma İnovasyon Birimi, siber güvenlik alanında yeni bir kimlik doğrulama kaynağına ihtiyaç duyuyor.

C4ISR NET tarafından yapılan habere göre ABD Savunma İnovasyon Birimi, bakanlığın standart olarak kullandığı kimlik bilgilerine gereksinim duyulmadan giriş yapılabilen sistemlerde de kullanıcıları doğrulayabileceği çok faktörlü bir kimlik doğrulama aracına ihtiyaç duyuyor.

Savunma İnovasyon Birimi (DIU) ABD’nin ulusal güvenliğini koruma misyonu ile özel şirketlerin sunmuş olduğu çözüm tekniklerini kullanıyor. Savunma Bakanlığı’nın geri kalanı mevcut altyapısını kullanabiliyor ancak bakanlığın içerisinde yer alan Savunma İnovasyon Birimi endüstri ile iş birliği yapabilmek için büyük oranda bulut temelli platformları kullanmak durumunda. Birimin sektör ile iş birliği içerisinde kalabilmek için kullanmak durumunda olduğu sistemler bakanlığın geri kalanında kullanılan geleneksel iki faktörlü kimlik doğrulama önlemleri ile korunmuyor. Bu yüzden Savunma İnovasyon Birimi alternatif bir iki ya da daha fazla formdaki kimlik belirleme ve doğrulama kaynağına ihtiyaç duyuyor.

29°
açık