banner23

banner26

banner24

banner25

ABD siber saldırılara yönelik yeni paketi açıkladı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ransomware başta olmak üzere pandemi sürecinde artan siber saldırıları engellemek için yeni bir paket açıkladı.

SİBER GÜVENLİK 17.07.2021, 19:51
ABD siber saldırılara yönelik yeni paketi açıkladı
banner34

Siber saldırıların şaha kalktığı 2020 yılında devletler, sanal korsanları engelleyebilmek için yeni önlemler almaya devam ediyor. 

CyberScoop adlı internet sitesinde yayınlanan habere göre, Beyaz Saray son aylarda ardı ardına ABD ulusal güvenliğini tehdit eden siber saldırılar sebebiyle yeni bir dizi eylem paketi açıkladı.

Özellikle Rusya’ya bağlı Revil grubunun Florida merkezki BT firması Kaseya’yı hedef almasının ardından 1500’den fazla şirketin etkilendiği duyurulmuştu. Beyaz Saray bu ve bu gibi durumlara karşı yeni bir görev gücü oluşturdu. İlgili ekip, Ransomware saldırganlarının en sık başvurduğu temin yöntemi olan kripto piyasası ile erişimlerini kesecek.

Mali suçlar, siber birimler, kamu ve özel sektörden çok sayıda uzmanın görüşüyle oluşturulan yeni bir öneri dizgesi oluşturuldu. Öneri paketinin temelinde ise saldırganların Ransomware’den elde ettikleri gelirin kripto piyasalarında aklanmasının engellenmesinin hayati bir önem arz ettiği yer aldı.

20°
açık