banner23

banner26

banner24

banner25

Biden, siber saldırıların sıcak savaşa dönüşebileceğini söyledi

ABD Başkanı Joe Biden, ülkesinin günün birinde büyük bir güçle sıcak savaşa girecek olursa bunun siber saldırılar nedeniyle olacağını söyledi.

SİBER GÜVENLİK 28.07.2021, 12:51
Biden, siber saldırıların sıcak savaşa dönüşebileceğini söyledi
banner34

Siber saldırılar, ülkelerin güvenlik önceliğine dönüşmeye devam ediyor.

Financial Times'in haberine göre Ulusal İstihbarat Direktörü Ofisi'ne ziyaretinde bir konuşma yapan Biden, "Sanıyorum eğer bir savaşa, büyük bir güçle çatışmanın olduğu gerçek bir savaşa girecek olursak, bunun etkileri büyük olan siber bir saldırının sonucunda gerçekleşecek olması daha muhtemel" dedi. 

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile birlikte oldukça uzun zaman geçirdiğini söyleyen Biden, "Şi dünyanın en güçlü askeri gücü, aynı zamanda 2040'ların ortasına kadar en büyük, önde gelen ekonomisi olma konusunda son derece ciddi.'' ifadelerini kullandı.

Rusya'nın daha önce yapılan ABD seçimlerine müdahalesinden örnek vererek 2022 yılında yapılacak olan ABD Kongre seçimlerine değinen Biden, ''Rusya şimdiden 2022 seçimleriyle ilgili müdahalede bulunuyor. Bu egemenliğimizin kesin bir ihlalidir.'' değerlendirmesinde bulundu.

SolarWinds, Colonial Pipeline gibi ciddi siber saldırılar sonrası ABD yönetimi siber saldırıları en önemli güvenlik önceliği haline getirerek çeşitli tedbirler almıştı.

20°
açık