banner23

banner24

Biden yönetimi SolarWinds saldırısı için adım atacak

ABD’nin yaşadığı en büyük siber saldırı olarak kayda geçen SolarWinds saldırısı için Biden yönetiminin yakın zamanda harekete geçeceği iddia edildi.

SİBER GÜVENLİK 14.03.2021, 16:52
Biden yönetimi SolarWinds saldırısı için adım atacak
banner46

Dünya gündemine oturan siber saldırı, büyük bilgi teknolojileri firması SolarWinds’e yapılmıştı. Kullanılan basit bir parola nedeniyle Rus hackeların binlerce sisteme eriştiği belirtilmiş ve ABD’de kamu kurumları önlem almıştı. Etkilenen kurumlar arasında bazı ABD bakanlıkları, federal kurumlar ve büyük ölçekli firmalar yer almıştı.

Konuyla ilgili TheDigitalHacker’da yer alan bir habere göre Biden yönetiminden üst düzey bir yetkili, SolarWinds’e saldıran hackerlara karşı yanıt verecek. Yine aynı kaynağa göre bu yanıt haftalar içinde gerçekleşecek. Adının açıklanmasını istemeyen yetkili, bu durum için atılan üçüncü adımın faillere cevap vermek olduğunu belirtti.

Joe Biden’ın ABD seçimlerini kazandıktan sonra siber güvenlik alanında son derece tecrübeli ulusal güvenlik gazilerini işe aldığı bildirildi. Bu deneyimli kişilerin ABD kurumlarını güvende tutmak için çalıştığı ve çalışmalarının gayret topladığı kaydedildi.

banner34
24°
açık