banner23

banner26

banner24

BYD Siber Güvenlik Operasyon Merkezi açıldı

ASELSAN bünyesindeki, Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcılığı Bilgi Yönetimi Direktörlüğü (BYD) bünyesinde siber güvenlik operasyon merkezi faaliyete başladı.

SİBER GÜVENLİK 04.08.2020, 16:28
BYD Siber Güvenlik Operasyon Merkezi açıldı
banner34

BYD Siber Güvenlik operasyon merkezi, Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcılığı Bilgi Yönetimi Direktörlüğü bünyesine çalışmalara başladı. 1 Temmuz’da yapılan açılış sonrasında faaliyete başlayan merkez, siber güvenlik alanında birçok çalışma yürütülecek.

BYD BT Bilgi Güvenliği, Risk ve Uyum Müdürlüğü (BGRUM) bünyesinde çalışmalara başlayan Siber Güvenlik Operasyon Merkezi siber izleme, müdahale ve iyileştirme çalışmaları için tek merkez olacak. BT uygulama ve sistemleri üzerinde yapılacak olan güvenlik testleri ve tehdit istihbaratına dayalı olarak sızma testleri gerçekleştirilecek. Bununla birlikte merkez içinde kırmızı takım ve mavi takım faaliyetleri yürütülerek siber güvenlik çalışmaları yapılacak.

Açılışta BYD Direktörü Yıldırım Azizoğlu ve BGRUM Müdürü Yusuf İnce hazır bulunarak merkezin faaliyetleri ve yol haritasına dair bilgileri sundu. Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Hakan Karataş, ASELSAN tarafından siber güvenlik dünyasının önemsendiğini, dünya standartları için etkin ve odaklı yönetimin ASELSAN için önemine değindi. Siber güvenlik alanında yetkin ve uzmanlaşmış insan kaynağının oluşturulması ve kuruma yansıtılmasının öneminden bahsetti.

24°
parçalı az bulutlu