banner23

banner26

banner24

banner25

Çocuklara siber alanda farkındalık kazandıracak çizgi film: “Ekip: SİBERAY”

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı iş birliğiyle hazırlanan ve çocuklara siber alanda farkındalık kazandırılması amaçlanan “Ekip: SİBERAY” adlı çizgi filmi çocuk izleyiciler için yayınlanmaya başladı.

SİBER GÜVENLİK 17.05.2022, 10:00
Çocuklara siber alanda farkındalık kazandıracak çizgi film: “Ekip: SİBERAY”
banner34

Çocuklara siber alandaki tehlikelere karşı farkındalık oluşturması amacıyla hazırlanan “Ekip: SİBERAY” çizgi filmi TRT Çocuk'ta hafta sonları yayınlanmaya başladı.

“Siber dünyanın süper kahramanları”

İçeriklerinde çeşitliliğe önem veren ve çocukları birbirinden farklı yapımlarla buluşturmak için çalışmalarını hassasiyetle sürdüren TRT Çocuk, 3D animasyon tekniğiyle hazırlanan “Ekip: SİBERAY” adlı çizgi filmiyle çocukları siber dünya ile tanıştırıyor.

Bu yeni çizgi filmde, siber dünyaya mesafeli olan Hakan’ın, bu dünyayı keşfederken karşılaştığı sorunlar ve ürettiği çözümler ele alınıyor. TRT Çocuk, “Ekip: SİBERAY” ile birlikte, internetin kullanım amaçları, siber tehlikeler, dijital ayak izleri, siber zorbalık, sanal ortamda gerçeklik algısı ve siber dünyada zaman yönetimi gibi çocuklar için önemli kazanımları artırmayı hedefliyor.

“Ekip: SİBERAY” her cumartesi 14.20’de ve her pazar 19.50’de TRT Çocuk’ta ekrana gelecek.

Çocuklar yeni kahramanlarla tanışacak

Okulun bilgisayar kulübünde tanışan Hakan, Selvi ve Umut, her yeni bölümde siber dünyaya ait problemlerle karşılaşır. Hem kendilerinin hem de arkadaşlarının sorunlarını çözmek için siber dünyada maceralara atılırken dostlukları da pekişir. Kahramanlar, eğlence dolu maceralara atılarak çevrim içi dünyaya dair önemli bilgiler edinir ve sanal ortamdaki tehlikelerden korunmayı öğrenir.

19°
açık