banner23

banner26

banner24

banner25

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden gazetenin hacklendiği iddia edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren bir manşet yayınlayan Yunan Gazetesi Dimokratia'nın internet sitesine erişim sağlanamıyor. Sitenin hacklendiği iddiası mevcut.

SİBER GÜVENLİK 19.09.2020, 15:29
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden gazetenin hacklendiği iddia edildi
banner34

Türkiye ve Yunanistan arasında esen soğuk rüzgarlardan sonra bir Yunan gazetesi tepki çeken bir manşet yayınlamıştı. Direkt olarak Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan paylaşımdan sonra Yunanistan Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığına çağrılmıştı. Büyük tepki çeken olaydan sonra bugün adı geçen gazetenin internet sitesine erişim sağlanamıyor. Bazı haber kaynaklardan gelen iddialara göre site hacklendi. Bunun sonucunda da siteye giriş yapılmak istendiğinde 403 hatası alınıyor. 

Siteye erişimin kesilmesi nedeniyle, sitenin hacklendiğine dair iddialar ortaya çıktı. Bununla birlikte sitenin ulaşılamaz olması nedeniyle DDoS saldırısına maruz kalmış olabileceği de belirtiliyor.

Bazı kaynaklarda site üzerinden "The Turks are here. Where are you?" yani "Türkler burada. Siz neredesiniz?" mesajının paylaşıdığı ancak kısa süre sonra mesajın kaldırılarak 403 hatasının göründüğü belirtiliyor.

24°
açık