banner23

banner26

banner24

banner25

Cyber Take-Off ile siber dünyanın kapıları açılıyor

Dünyanın en büyük hava yolu şirketlerinden olan Türk Hava Yolları, Cyber Take-Off programı ile siber dünyanın kapılarını gençler için açıyor.

SİBER GÜVENLİK 07.06.2022, 16:17
Cyber Take-Off ile siber dünyanın kapıları açılıyor
banner34

Türk Hava Yolları’nın girişimi, CYBER THINK ve GALAXEC firmalarının iş ortaklıklarıyla hayata geçirilen “Cyber Take-Off” programı gençleri siber güvenlikle buluşturuyor.

Bilgi Güvenliği Temelleri Eğitimi, Kriptoloji Temelleri Eğitimi, Ağ Temelleri Eğitimi, Web Temelleri Eğitimi, Regülasyon ve Uyumluluk Eğitimi, İşletim Sistemi Temelleri Eğitimi ve Python Programlama Eğitimi gibi eğitimlerin verildiği programda gençlerin yetkinlikleri geliştiriliyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan CYBER THINK Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Yüksel;

“Dünyanın en büyük havayolu şirketi Türk Hava Yolları ile Cyber Take-Off düzenledik. Ülkemizin siber güvenlik istihdamından uzak durmuyoruz. Tüm katılımcılara teşekkür ederiz.” dedi.

Türk Hava Yolları ise Cyber Take-Off programı ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

“Dünyanın en çok noktasına uçan havayolu olarak; siber güvenlik alanında yetkin gençleri destekliyor ve yetiştiriyoruz. İki hafta boyunca en iyilerle birlikte, 24 saat esasına uygun olarak gerçekleştirilecek Cyber Take-Off kampı başlıyor.”

29°
parçalı az bulutlu