banner23

banner24

Domino’s Pizza: Müşteri bilgileri ele geçirildi

Domino’s Pizza'ya yapılan siber saldırının ardından binlerce müşterinin kişisel bilgilerinin çalındığı açıklandı.

SİBER GÜVENLİK 28.01.2022, 11:59
Domino’s Pizza: Müşteri bilgileri ele geçirildi

Dünyanın en büyük pizza dağıtım şirketlerinden Domino’s Pizza siber saldırıya uğradı.

Açıklama Domino’s Türkiye tarafından yapıldı. Yapılan açıklamalara göre Türkiye'de bulunan binlerce Domino’s Pizza müşterisinin kişisel bilgileri ele geçirildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre siber saldırı 9 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşti. Saldırının ardından bir mail aldıklarını belirten Domino’s Türkiye, çok sayıda müşteriye ait isim, soy isim, iletişim bilgileri, müşteri numarasının; kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından ele geçirildiğini kaydetti.

"Finansal verilere erişim söz konusu değil"

Şirket müşterilere yönelik de bir açıklamada bulundu. Açıklamada “Kurumumuz, finansal bilgileri içeren herhangi bir kredi kartı verisi tutmamaktadır. Bu yüzden finansal verilere erişim söz konusu değildir. Günümüzde artan siber saldırıların birçok kurum ve kuruluşu tehdit etmesi dikkate alınarak, şeffaflık ve açıklık ilkeleri çerçevesinde bu bildirimi sizlerle paylaşma gereği duyduk.” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca şirket, “Mevcut Domino’s şifreniz ile giriş yapmaya çalıştığınızda hata uyarısı alacağınız için şifrenizi değiştirip sipariş vermeniz gerekmektedir. Aynı şifreyi başka siteler için kullanıyorsanız da bu şifreleri değiştirmenizi, yeni şifrenizin güçlü karakterlerden oluşmasını, kişisel bilgilerinizi talep eden yazışmalarda dikkatli olmanızı ve bilinmeyen adreslerden gelen e-postalardaki linklere tıklamamanızı tavsiye ederiz.” ifadelerini kullanarak müşterilere önemli uyarıda bulundu.

Domino’s son olarak; kullanıcıların kişisel verilerinin güvenliğine ve gizliliğine büyük dikkat edildiği ve gerekli teknik ve idari tedbirlerin alındığına dikkat çekerek Kişisel Verilerin Korunması Kurumu’na gerekli bildirimlerin yapıldığını ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğunu da duyurdu.

banner34