banner23

banner26

banner24

banner25

Eski Siyah Şapkalı Hackerlar üyesi: “ABD'ye yönelik siber saldırılar katlanarak daha kötü hale gelecek”

Eski Black Hat hackerı Hector Xavier Monsegur, Fox News’te katıldığı bir programda ABD’nin siber güvenlik konusunda dışarıdan yardıma ihtiyacı olduğunu söyledi.

SİBER GÜVENLİK 20.06.2021, 17:48
Eski Siyah Şapkalı Hackerlar üyesi: “ABD'ye yönelik siber saldırılar katlanarak daha kötü hale gelecek”
banner34

Dün akşam Fox News'te katıldığı bir haber programında konuşan eski Black Hat hackerı ve LulzSec hack grubunun kurucu ortağı Hector Xavier Monsegur, ABD’nin karşı karşıya olduğu siber tehditlerle başa çıkacak yeterli insan kaynağı olmadığını ve hacker organizasyonlarını tam olarak anlayabilecek kalifiyede kolluk kuvvetinin mevcut olmadığını belirtti.

Monsegur, ABD'nin siber güvenlikle mücadele için yalnızca federal güçlere güvenmemesi gerektiğini iddia ederken, “bu saldırıları görmeye devam edeceğiz; bu her gün oluyor” açıklamasında bulundu.

Durumun daha vahim bir hal alacağını ifade eden Monsegur, ABD'nin, önleyici tedbirler sağlamak için dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar tarafından güvenilen adlî bilişim odaklı bir siber güvenlik firması olan SISA'ya güvendiğini belirtti.

Rusya, Çin, Kuzey Kore veya İran ile bağlantılı siber saldırılara aynı şekilde yanıt verme baskısı altında olan ABD Başkanı Biden, geçen ay siber savunmaları desteklemek için bir yürütme emri imzalamıştı.

23°
açık