banner23

banner26

banner24

banner25

Hacker grubundan Elon Musk'a tehdit

Anonymous isimli hacker grubu, Elon Musk'ın şirketlerinin çevreci olmadığını ve Bitcoin politikasının tutarsız olduğunu söyleyerek Musk'a yönelik tehditkar bir video paylaştı.

SİBER GÜVENLİK 06.06.2021, 14:50
Hacker grubundan Elon Musk'a tehdit
banner34

Dünya çapında faaliyet gösteren Anonymous hacker grubu, paylaştıkları bir video ile Elon Musk'ı tehdit eden bir mesaj gönderdi. 

Elon Musk'ın şirketlerini çevreye zarar vermekle suçlayan grup, Musk'ı da Bitcoin konusundaki tutarsızlığı nedeniyle insanlara zarar vermekle itham etti. 

Video sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Ayrıca Elon Musk'ın, Anonymous'un hedefi olmasının, kripto para yatırımcılarının da dikkatini çektiği ve bu kişilerin çoğunun yaşanacaklara yönelik bir bekleyiş içinde olduğu aktarıldı.

Söz konusu paylaşımda Anonymous, “Milyonlarca perakende yatırımcı, hayatlarını iyileştirmek için kripto kazançlarına gerçekten güveniyordu. Tabii ki, yatırım yaptıklarında riskleri biliyorlarda ancak tweetleriniz ortalama çalışan bir insanı açıkça görmezden geliyor.” ifadelerini kullandı. 

Bunların ardından Elon Musk, Twitter hesab üzerinden yaptığı paylaşımda "Nefret ettiğin şeyi öldürme, sevdiğini koru." ifadelerine yer verdi. Habertürk'ün aktardığına göre bu yaşananların ardından Bitcoin ve diğer kripto paralarda değer kaybı yaşandı.

22°
parçalı bulutlu