banner23

banner26

banner24

Hackerlar, ABD Adalet Bakanlığının e-postalarına erişti

SolarWinds’i ve ABD’nin belli başlı kurumlarını hackleyen hackerların, ABD Adalet Bakanlığına ait e-postalara da erişim sağladığı aktarıldı.

SİBER GÜVENLİK 07.01.2021, 16:16
Hackerlar, ABD Adalet Bakanlığının e-postalarına erişti
banner34

ABD tarihinde en büyük siber saldırı olarak kayıtlara geçen saldırı için haberler gelmeye devam ediyor. Son haberlerde de hackerların kuruma ait Office 365 hesaplarının yüzde 3’üne erişim sağladığı belirtildi. Bu e-postalarda yer alan e-postaların da hackerlar tarafından incelendiği aktarıldı.

Office 365'e sızdılar

Son yılların en çok konuşulan siber saldırılarından biri haline gelen SolarWinds saldırısının, Rus devleti destekli hackerlar tarafından yapıldığı, ABD medyası tarafından yazıldı. Şimdi de ABD Adalet Bakanlığından da yüzde 3’lük kısmın erişilmesi tedirginliğe sebep oldu. Oran düşük olsa da hackerların hassas e-postalara erişim sağlamış olabileceğini aktarıyor. Bu tür haberlerin arkasının kesilmemesi, yaşanan tahribatın zannedilenden büyük olduğu fikrini akıllara getiriyor.

ABD Adalet Bakanlığının e-postalara erişildiğini 24 Aralık’ta öğrendiği ve bu buna sebebiyet veren zafiyetin kapatıldığı aktarılıyor.

29°
açık