banner23

banner26

banner24

''Hackerlar olimpiyatları hedef alacaklar''

Japonya’nın başkenti Tokyo’da olimpiyat oyunları henüz başlamışken FBI tarafından hacker tehdidine karşı uyarılarda bulunuldu.

SİBER GÜVENLİK 25.07.2021, 09:04
''Hackerlar olimpiyatları hedef alacaklar''
banner34

FBI, Japonya’da düzenlenen olimpiyat oyunlarının siber saldırılara maruz kalabileceğini duyurdu. 

WebTekno’nun haberine göre FBI, olimpiyat oyunlarının belirsiz sayıda saldırının ve saldırganın hedefi olabileceği, bunlar arasında DDoS saldırıları, fidye karşılığında verileri esir tutma ve parola ele geçirme uygulamalarına karşı özellikle dikkatli olunması gerektiğini belirtti. 

FBI ayrıca, saldırganların canlı yayın akışını da bir dizi parazitle engelleyeceğini yahut bozacağını söylerken; eğer saldırganlar başarılı olurlar ve fidye talebinde bulunurlarsa tekliflerinin kesin olarak reddedilmesinin önemini vurguladı. 
FBI gerekçe olarak fidyenin ödenmesiyle ele geçirilmiş verilerin kurtulup kurtulamayacağının garanti olmadığı ve karşı tarafa ödeme yapılmasının diğer kötü amaçlı siber korsanları da motive edecek olmasını gösterdi. 
Böyle bir duruma maruz kalan kişi ya da grupların zaman kaybetmeden yetkili merciiler ile iletişime geçmesi gerektiği tavsiyesinde bulundu.

23°
açık