banner23

banner26

banner24

Hindistan'da DuckDuckGo'ya erişim sağlanamıyor

Hindistan ülke güvenliği için yasakladığı Çin uygulamalarının ardından kullanıcılar, DuckDuckGo arama motoruna erişmekte zorluk çekiyor.

SİBER GÜVENLİK 02.07.2020, 11:04
Hindistan'da DuckDuckGo'ya erişim sağlanamıyor
banner34

Hindistan'ın 59 Çin uygulamalarını yasaklamasının ardından sadece birkaç gün sonra, ülkedeki birçok kullanıcı gizlilik odaklı arama motorunun DuckDuckGo'ya erişilemediğini belirtti.

Reddit kullanıcıları, Airtel ve Reliance Jio mobil ağ bağlantılarından siteye erişemediklerini bildirdi. Twitter'daki bazı kullanıcılar ayrıca birden fazla internet servis sağlayıcısının (ISS) siteyi engellemesini öneriyor.

Ayrıca, DuckDuckGo Twitter'dan üzerinden yaşanan sorun üzerine bir açıklama yaptı. DuckDuckGo açıklamasında "Arama motorumuza şu anda Hindistan'ın çoğu tarafından ulaşılamadığı yönünde birçok rapor aldık ve bunun bizim tarafımızdan kaynaklanmadığını doğruladık. ASAP'ın altına ulaşmak için aktif olarak İnternet sağlayıcılarıyla konuşuyoruz." ifadelerine yer verildi.

Aynı tweet dizinin devamında DuckDuckGo, Android kullanıcılarının sorununu çözmesi için DNS sağlayıcılarını değiştirmelerini önerdi.

28°
az bulutlu